پیری زودرس بر اثر استفاده از این موادغذایی

برای پیش‌گیری از پیری زودرس و حفظ سلامت و زیبایی اندام خود سعی کنید تعادل و تنوع در رژیم غذایی خود رعایت نمایید. مواد غذایی تاثیر چشم‌گیری در ظاهر و زیبایی شما دارند و استفاده از برخی خوراکی‌ها ممکن است شما را از سن‌تان پیرتر نشان دهد.
در این مقاله همراه ما باشید تا با این موادغذایی آشنا شوید:
اسیدهای چرب اشباع
اسیدهای چرب اشباع که در موادغذایی مانند پنیر، شیر و گوشت‌های چرب یافت می‌شود،  این مواد باعث پیری زودرس می‌شود. استفاده از این خوراکی‌ها باعث افزایش کلسترول و بیماری‌های ناشی از افزایش سن می‌شود. همچنین مصرف چربی اشباع به دلیل وجود رادیکال آزاد سلول‌های بدن را نابود کرده و به شدت سیستم دفاعی بدن را کاهش می‌دهند و خطر ابتلا به بیماری سرطان و آب مروارید افزایش می‌یابد.
فست فودها
مصرف نمک و شکر به مقدار زیاد سبب ایجاد چین و چروک خواهد شد و فست فودها حاوی مقدار زیادی از این مواد هستند و مصرف آن‌ها اصلا توصیه نمی‌شود.
چربی هیدروژنه
استفاده از مواد غذایی حاوی چربی‎های هیدروژنه باعث پیر  شدن پوست خواهد شد. در کیک‌ها و بیسکویت‌ها مقدار زیادی از این چربی یافت می‌شود که در صورت مصرف باعث بروز جوش و لکه چربی خواهد شد.
قهوه
مصرف بیش از حد قهوه موجب افزایش فشارخون خواهد شد و با افزایش ضربان قلب و فعالیت زیاد قلب منجر به کاهش امید به زندگی می‌گردد. مصرف قهوه به تنهایی باعث پیری زودرس نیست اما اگر بیش از حد  از این نوشیدنی استفاده شود مضر است.
خوراکی‌ها و تنقلات شور
اگر علاقه زیادی به خوردن غذاها و خوراکی‌های شور دارید، باید بدانید که درحال صدمه زدن به پوست خود هستید. سدیم موجود در غذاهای شور به کلاژن طبیعی پوست آسیب می‌رساند و سبب بروز چین و چروک اطراف چشم می‌شود. توصیه ما این است که میوه‌های خشک و دانه‌ها را جایگزین این تنقلات نمایید.
دسر شیرین
سعی کنید از شکر به طور متعادل در رژیم غذایی خود استفاده نمائید. افزایش گلوکز ، افزایش تولید انسولین را در پی دارد و این به شدت مضر است زیرا با افزایش انسولین دچار پیری زودرس خواهید شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیرژیم اینترنتیتماس با من