با وجود داشتن جنسیت، سن و احیانا سایز مشابه باز هم وزن اشخاص در چنین شرایطی با هم برابر نیست و این همان داستان مشهور تناسب اندام است که عده قابل توجهی از زنان و مردان را به خود معطوف ساخته است؛ اصولا کاهش وزن یک آرزوی بسیار رویایی برای خیلی از افراد خصوصا در جوامع مدرن محسوب می‌شود ولی در موارد زیادی دست نیافتنی به نظر می‌رسد؛ البته راه‌های مختلفی برای این کار وجود دارد. اما هر فردی که قصد دارد وزن خود را کاهش دهد باید اصول صحیح کاهش وزن را بداند و آن را رعایت کند.

اصول صحیح کاهش وزن 1

جالب است که بدانید شما به طور ناگهانی هم حتی می‌تواند توسط یک رژیم غذایی فوق‌العاده به آرزویتان برسید. ولی  نکته اینجاست که هر رژیمی مناسب سلامت شما نیست، فقط فراموش نکنید که کوتاه‌ترین راه همیشه به منزله بهترین راه نمی‌باشد. خب، در واقع اگر مدت یک هفته را دوام  بیاورید اندازه چهار کیلو وزن کم خواهید کرد. سپس بعد از 3 روز همان وزن به سوی شما باز خواهد گشت و تازه علاوه بر آن کمبودهای مواد کانی و غذایی نیز سر و کله‌شان پیدا خواهد شد. راه بعدی متوسل شدن به شدت عمل بیشتر است با عضویت در یک کلوب ورزشی و زور زدن مداوم که در آخر وزنه رقم 500 گرم را به عنوان میزان کاهش وزن نشان خواهد داد البته در مقابل حساب بانکی شما روند نزولی قابل توجهی را پشت سر خواهد گذاشت و با کلی نا امیدی از دست از تلاش باز می‌کشید.
در طرف دیگر راه‌های صحیح‌‍تری نیز پیش رو دارید که البته باید بازی را معقولانه‌تر، و با تلاش کوچکتر ولی هر روزه و در بلند مدت پیش بگیرید. پس ساده‌ترین راه اصلاح یک سری از عادات همیشگی در طی روز است. بنابراین، با کمی صبر و حوصله و انجام یک سری نکات سلامت خود را در کنار لاغری تضمین کنید و اصول صحیح کاهش وزن را تجربه کنید.

 

بعلاوه، توصیه می‌شود مشاوره پزشک را در دستور کار قرار دهید تا بدنتان دچار کسری نشود. فراموش نکنید داشتن تعادل و میانه‌روی همواره بهترین گزینه است و در کنار آن اگرطبق برنامه عمل کنیدحتی با یک قدم زدن معمولی هم می‌توانید کلی وزن کم کنید.
حال به شما می‌گوییم که چگونه می‌توان توسط یک برنامه‌ریزی صحیح ومنظم، بدون دردسر خاصی 4کیلو ازوزن بدنتان راکم کنید ولی این بار در طی یک ماه و نه یک هفته! شاید بیشتر سختی کار در ترک یک سری عادات و خو گرفتن به یک برنامه جدید باشد. بعد از آن، ادامه کار به مراتب راحت‌تر می‌باشد و شک نکنید اگر شما برنامه پیاده‌روی را برای مدت چهار هفته اجرا کنید، پس از آن چون به برنامه روزانه عادت کرده‌اید، دیگر ادامه آن درد سری برایتان ایجاد نخواهدکرد. البته کاهش وزن از این طریق نیازمند صبر شماست و کمی طول می‌کشد، اما نتیجه کار قطعا ماندنی‌تر ازسایر روش‌ها خواهد بود.

اصول صحیح کاهش وزن 2

نکته بعدی که باید در نظر داشته باشید این است که نیاز نیست حتما در فضای باز به پیاده‌روی پرداخته شود مخصوصا اینکه این روزها با ماجرای آلودگی، رفتن به پارک و فضای آزاد خیلی توصیه نمی‌شود. فقط بخاطر داشته باشید که کمی نرمش قبل از شروع کار می‌تواند هم تنفس شما را بهتر کند و هم توان بدنی را در دراز مدت افزایش بدهد. برای اندازه‌گیری مسافت و مقدار حرکت می‌توانید به راحتی با نصب برنامه‌های ورزشی روی تلفن همراه خود، زحمت شمارش قدم و حتی کالری مصرفی را نیز به اسمارت فون شخصی‌تان بسپارید.

 

برای شروع پیمودن حدود یک و نیم کیلومتر انتخاب خوبی است تا فشار زیادی به شما وارد نگردد سپس روز دوم و سوم مقدار قدم‌ها را بیشتر کنید، بنابراین مقدار 8000 قدم می‌تواند معادل مسافت مورد نظر باشد. در هفته دوم از آنجایی که عادت نسبی پیدا کرده‌اید حجم کار را دو برابر نمایید و حتی در صورت احساس آمادگی توصیه می‌گردد تا سرعت قدم برداشتن خود را نیز بالا ببرید البته نیازی نیست که در تمام طول زمان پیاده روی شدت یکسانی داشته باشید؛ هفته سوم مساوی زمان اوج  گرفتن است و قطعا احساس نیرو در شما دو چندان گشته است و شک نکنید که در هفته چهارم خود را چنان حرفه‌ای خواهید دید که تا مدت‌ها نرمش و ورزش را ترک نخواهید کرد.

 

درآخر ذکر این نکته مهم است که داشتن یک تغذیه متعادل بدون ترک مصرف مواد غذایی لازم از اساسی‌ترین اصول کار خواهد بود، چرا که بدن ما نیازمند مواد معدنی و ویتامین‌های گوناگون می‌باشد ضمن آنکه پیش از شروع تمرین حتما بایستی آب کافی نوشیده شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیرژیم اینترنتیتماس با من