افزایش کالری سوزی بدن با تعداد وعده‌های غذایی بیشتر


به افرادی که می‌خواهند کالری سوزی بدن خود را بالا ببرند باید بگوییم که افزایش کالری سوزی بدن با تعداد وعده‌های غذایی بیشتر می‌تواند محقق شود. برای این منظور تعداد وعده‌های غذایی خود را در طول روز افزایش داده و آن‌ها را از خوراکی‌هایی انتخاب کنید که کالری کمتری دارند. در این حالت افزایش کالری سوزی و در نتیجه افزایش سوخت و ساز بدن را شاهد خواهید بود.

افزایش کالری سوزی بدن با تعداد وعده‌های غذایی بیشتر

با این که کالری‌ها و هورمون‌ها می‌توانند تعیین کنند بدن مواد غذایی را که مصرف می‌کند در عضلات ذخیره کند و یا به عنوان چربی، اما علاوه بر این تعداد وعده‌های غذایی که شما در طول روز می‌خورید نیز بر روی متابولیسم بدن شما مؤثر است. به محض اینکه شما چیزی می‌خورید موتور کالری سوزی بدن شما مقداری افزایش پیدا می‌کند. به خصوص هنگامی که وعده‌های غذایی شما حاوی پروتئین باشند. از این رو اگر به جای اینکه 4 بار در طول روز غذا بخورید، آن را به 6 بار افزایش دهید متابولیسم بدن شما نیز 6 بار فعال خواهد شد و همینطور مصرف 7_8 وعده غذایی در طول روز بهتر از 6 بار است. این روش یکی از راه حل‌های افزایش کالری سوزی بدن بدون کاهش میزان کالری دریافتی در طول روز است. با افزایش تعداد وعده‌های غذایی آنچه که در طول روز می‌خورید به جای اینکه دربدن شما تبدیل به چربی شود در عضلات شما ذخیره خواهد شد. بنابراین این روش را جدی بگیرید.

 

برای این کار از روش زیر استفاده کنید:
بین وعده‌های غذایی خود بیشتر از 3 ساعت فاصله نیندازید. در طول روز هر 2 تا 3 ساعت یک بار 6 تا 8 وعده غذایی میل کنید. اگر بیشتر از 3 ساعت از وعده غذایی قبلی شما گذشته باشد بدن شما به حالت قحطی می‌رود و شروع به ذخیره چربی می‌کند.  همچنین اگر فاصله زیاد باشد در وعده غذایی بعدی به مقدار بیشتری غذا خواهید خورد.
نگته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که تعداد وعده‌های غذایی بیشتر به معنی افزایش کالری دریافتی بدنتان نیست. با افزایش تعداد وعده‌ها باید وعده‌های خود را کم حجم‌تر و کم کالری‌تر انتخاب کنید. بهترین کار این است که مقدار کالری مورد نیاز روزانه خود برای چربی سوزی را تعیین کرده و سپس آن را به 6 یا 8 وعده در طول روز تقسیم کنید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیرژیم اینترنتیتماس با من