فواید نوشیدن آب را اگر بخواهیم نام ببریم بیشمار است. آب مایه حیات برای ادامه زندگی همه موجودات زنده ضروری است. آب سیستم بدن شما را پاکسازی کرده و آن را سم‌زدایی می‌کند. یکی دیگر از فواید نوشیدن آب حذف رسوبات چربی اطراف ران و شکم و باسن و مچ است.

فواید نوشیدن آب و تأثیر آن در کاهش وزن

بسیار در مقالات علمی و در سایت‌ها و خبرها شنیده‌ایم که آب باعث کاهش وزن می‌شود. اما آیا واقعا حقیقت دارد؟ حدود ۹۰٪ از زنانی که در حال کاهش وزن بودند جوابشان به این سؤال مثبت بود. بله آب واقعا در کاهش وزن شما مؤثر است. اما سؤال اینجاست که چطور این کار را انجام می‌دهد. در ادامه با ما همراه باشید تا پاسخ این سؤال را دریافت کرده و با فواید نوشیدن آب آشنا شوید.

 

آب از طرق مختلف به سوزاندن چربی‌های وحشتناک بدن شما کمک می‌کند.
اول از همه باید بگوییم آب با میزان سوخت و ساز بدن شما ارتباط مستقیم دارد و این یکی از اصلی‌ترین فواید نوشین آب است. بنابراین وقتی به بدن خود به میزان کافی آب برسانید بدنتان می‌تواند سوخت و ساز و یا متابولیسم خود را افزایش دهد. بنابراین راحت‌تر می‌تواند غذایی را که می‌خورید هضم کند و آن را تبدیل به انرژی کند. به این اتفاق سوخت و ساز چربی می‌گویند. از این رو اگر شما هم دارای چربی اضافه هستید یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای خلاص شدن از شر این چربی‌ها این است که به اندازه کافی آب بنوشید.

 

دوم اینکه آب نقش بسیار زیادی در سم‌زدایی و از بین بردن مواد زائدی دارد که به بدن شما آسیب می‌رساند و سیستم بدنتان را پاکسازی می‌کند. آب عضلات شما را روان کرده و بنابراین باعث افزایش انعطاف پذیری بدنتان می‌شود. در نتیجه بهتر و راحت‌تر می‌توانید فعالیت‌های فیزیکی و تمرینات ورزشی را برای کاهش وزن خود انجام دهید.

 

یکی از بهترین فوایدی که آب برای افرادی که تصمیم دارند وزن خود را کاهش دهند این است که بین نوشیدن آب و گرسنگی و اشتها ارتباط معکوس برقرار است. به این معنا که هنگامی که کم آب می‌نوشید بدن شما تشنگی را گرسنگی تفسیر می‌کند و نتیجه آن هم این است که بیشتر غذا می‌خورید. بنابراین برای اینکه این تشخیص اشتباه بدن را ساکت کنید بهتر است آب زیاد بنوشید و بدن خود را همواره هیدراته نگه دارید. به این ترتیب کمتر احساس گرسنگی خواهید کرد.
علاوه بر این وقتی آب بیشتری می‌نوشید در هنگام غذا خوردن سریع‌تر سیر می‌شود و کمتر غذا می‌خورید و وقتی کمتر غذا بخورید بدن شما برای تأمین انرژی سراغ ذخیره یعنی چربی‌ها می‌رود و به این ترتیب وزن شما کاهش پیدا خواهد کرد. به همین سادگی! پس این روش ساده را برای کاهش وزن از دست ندهید.

 

در طول روز باید چند لیوان آب بنوشیم؟

نیاز به آب در هر فردی با فرد دیگ متفاوت است. از این رو بهتر است در این زمینه با یک پزشک متخصص مشورت کنید. اگر به هر دلیلی نمی‌خواهید و یا نتوانستید با یک پزشک متخصص مشورت کنید از آزمون‌های آنلاینی که تعیین‌ کننده  BMI شما است کمک بگیرید تا میزان نیاز روزانه بدن خودتان را به آب بدانید.
اما به طور کلی باید حداقل در طول روز بین ۸ تا ۱۰ لیوان آ‌ب را به طور منظم بنوشید. نیم ساعت قبل از اینکه شروع به خوردن وعده غذایی اصلی خود کنید ۲ لیوان آ‌ب بنوشید. به این ترتیب ۲۰٪ از گرسنگی شما کاهش پیدا خواهد کرد و مقداری غذا مصرف خواهید کرد که بدنتان به آن نیاز دارد نه مقداری که به طور کامل پر شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیرژیم اینترنتیتماس با من