کاهش وزن و تناسب اندام برای بسیاری از افراد به دلیل شاغل بودن و نداشتن وقت و زمان کافی  به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است. افراد شاغل و کارمند از آنجایی که پشت میز نشسته‌اند  نمی‌توانند برای کاهش وزن خود برنامه‌ریزی کنند و به وزن ایده‌آل خود برسند. این دسته از افراد شاید معتقدند که برای کاهش وزن باید وقت آزاد داشت تا به اجرای بدون دغدغه برنامه کاهش وزن پرداخت. اما در محل کار و حتی از همان پشت میز هم می‌توان کاهش وزن داشت. در این مقاله نکات و توصیه‌هایی را برای کاهش وزن در محل کار فهرست کرده‌ایم که در صورت رعایت این توصیه‌ها می‌توانید با وجود مشغله کاری و پشت میز نشستن هم به تناسب اندام برسید. در ادامه با ما همراه باشید:

کاهش وزن در محل کار 1

این را همه ما می‌دانیم که برای این که وزن کم کنیم باید مقدار کالری که در طول روز می‌سوزانیم از میزان کالری دریافتی روزانه ما بیشتر باشد. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که در هفته 5 یا 6 روز را پشت میز کارتان نشسته‌اید و فعالیت کمی دارید و برای اینکه تنوعی در کارتان ایجاد کنید و کمی خستگی در کنید در حین کار هله و هوله می‌خورید این کار مانع برنامه کاهش وزن شما می‌شود و از موفقیت شما جلوگیری می‌کند. حتما پش خودتان می‌گویید که چاره‌ای ندارید. اما برای شما یک راه حل برای کاهش وزن در محل کار وجود دارد و آن این است که میز کار خود را به وسیله‌ای برای کاهش وزن تبدیل کنید! ترفندهای زیر را مد نظر داشته باشید و آن‌ها را در محل کار خود پیاده کنید تا شما هم جزو افرادی باشید که موفق به کاهش وزن در محل کار شده‌اند.

 

آگاهانه میان وعده بخورید

اکثر افراد عادت دارند هنگامی که پشت میز می‌نشینند چیزی می‌خورند. اگر شما نیز جزو همین دسته از افراد هستید برای اینکه بتوانید از افزایش وزن خود جلوگیری کرده و به تناسب اندام برسید با خودتان خوراکی‌های سالم و مغذی به محل کار خود ببرید و آن‌ها را دم دست خود بگذارید تا وقتی که حس کردید گرسنه‌اید به بوفه اداره برای خریدن هله هوله‌ها و خوراکی‌های ناسالم نروید. بهتر است در محل کار از میوه‌های تازه، سبزیجات، خشکبار و مغزدانه‌ها استفاده کنید. برای افرادی که قصد دارند وزن خود را کاهش دهند یک پیشنهاد هوشمندانه دیگر نیز داریم:
“خوراکی‌های خود را بر روی میز پخش نکنید. خوراکی‌ها را در کمد یا قفسه‌ای قرار دهید تا از چشم و ذهن شما دور باشند. اگر این روش جواب نداد فقط در حد نیاز روزانه با خود خوراکی به همراه داشته باشید.“

 

آب بنوشید

علاوه بر خوراکی‌های سالم که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم یک لیوان پر از آب و یا یک بطری آب نیز بر روی میز کار خود قرار دهید. سعی کنید تا آخر روز هشت لیوان آب بنوشید. حتی اگر توانستید بیشتر آب بنوشید.

 

برای نهار خود برنامه‌ریزی کنید

به طور مثال فقط نیمی از ناهار اداره را بخورید و نیم دیگر آن را نگه دارید و در ساعت‌هایی که هوس خوردن چیپس و یا پفک به سرتان زد باقیمانده غذای ظهرتان را میل کنید. در صورت امکان سعی کنید از خانه برای خود غذا بیاورید تا بتوانید به مقدار مورد نیاز روزانه خود غذا مصرف کنید و کالری مصرفی خود را کنترل کنید.

 

حجم غذای مصرفی‌ خود را کنترل کنید

بسته غذایی که به دست شما می‌رسدآن را باز کرده و در یک ظرف مقدار مناسب از آن غذا را بریزید. حواستان به سروینگ‌های مصرفیتان نیز باشد تا همه گروه‌های غذایی را دریافت کنید و با خوردن بیش از یک گروه غذایی گروهی دیگر را حذف نکنید.

کاهش وزن در محل کار 2

حرکت کنید!

– مهم نیست چقدر طول بکشد. حتی اگر شده 10 دقیقه هم ورزش برای شما مفید است. می‌توانید در هنگام نهار بلند شوید و تا پارک نزدیک محل کارتان پیاده‌روی کنید.
– به جای اینکه با تلفن و یا پیامک و ایمیل با همکارانتان در طبقات دیگر اداره برای رفع مشکل در تماس باشید پیاده به سراغ آن‌ها بروید و مشکل خود را حل کنید.
– هر روز به جای استفاده از آسانسور از پله‌ها بالا بروید.
– ماشین خود را کمی دورتر از محل کار خود پارک کنید تا مجبور شوید مسیری را هر روز پیاده‌روی کنید.
– گاهی به تقویم خود بیندازید و در آن جایی را برای ورزش خالی بگذارید و از مرخصی خود برای ورزش کردن و پرداختن به سلامتی هم استفاده کنید.
– در صورت امکان از مرخصی ساعتی استفاده کنید و به باشگاه نزدیک محل کار خود بروید.
– یکی دیگر از ترفندها این است که به جای اینکه سطل آشغال خود را زیر میز قرار دهید آن را جایی دورتر از میز خود قرار دهید تا به طور مثال برای ریختن یک کاغذی مچاله مجبور شوید مسافت کوتاهی را تا رسیدن به سطل آشغال طی کنید.
– گوشی تلفن همراه خود را دورتر از میز کار خود قرار دهید تا هر بار که پیامکی برایتان آمد و یا تماسی با شما گرفته شد برای برداشتن گوشی همراه خود بلند شوید و به سمتش بروید.

 

زمان‌هایی را که بیکار هستید به ورزش بپردازید

پیش از اینکه به محل کار خود بروید و بعد از کار روزانه برای اینکه تمام ساعاتی را که پشت میز نشسته‌اید را جبران کنید به ورزش بپردازید. اگر فاصله کمی بین خانه و محل کارتان است حتما مسیر خانه تا محل کار و برعکس را پیاده طی کنید. اگر هم ساعت تمام شدن کارتان با شلوغی و ترافیک خیابان‌ها همراه است و برای رسیدن به خانه مجبورید مدت زیادی از وقت خود را در ترافیک سپری کنید و با اعصابی خرد به خانه بروید در باشگاه نزدیک محل کارتان ثبت نام کنید و بعد از کار تا زمانی که ترافیک کم شود 1 ساعتی در باشگاه ورزش کنید و سپس به خانه بروید. با این کار شاید هم زودتر از همیشه به خانه برسید!

 

با همکارانتان ورزش کنید

برای همنشینی در وقت نهار همکاری را انتخاب کنید که سالم غذا می‌خورد. می‌توانید همراه همکارانتان تیمی برای ورزش کردن و یا کاهش وزن تشکیل دهید. می‌توانید با رئیس اداره‌ هم صحبت کنید تا شاید برای تیم شما امکانات و یا مکانی در نظر بگیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیرژیم اینترنتیتماس با من