طناب زدن معمولا پای ثابت برنامه‌های افرادی است که برای افزایش آمادگی جسمانی و تناسب اندام خود به طور جدی تلاش می‌کنند و برنامه منظمی دارند. هر فردی با هر نوع آمادگی جسمانی می‌تواند از این حرکت ورزشی برای تناسب اندام خود استفاده کند. این حرکت باعث افزایش ضربان قلب می‌شود.

تناسب اندام با طناب زدن

در این مطلب به دلایلی اشاره خواهیم کرد که ثابت می‌کنند چرا این حرکت یکی از بهترین و مفیدترین حرکات ورزشی است.

1-افزایش ضربان قلب

همانطور که اشاره کردیم طناب زدن ضربان قلب را افزایش داده و از این رو باعث کاهش چربی‌های بدن شده و عضلات را قوی‌تر می‌کند. با این حرکت یکی از موثرترین فرم‌های حرکت قلبی – عروقی را انجام می‌دهید و جالب است بدانید مقدار کالری که با 5 دقیقه طناب زدن می‌سوزانید برابر با نیم مایل دویدن است.

 

2- طناب زدن برای افراد با آمادگی های جسمانی مختلف مناسب است

هر فردی با هر نوع آمادگی جسمانی می‌توانند این حرکت ورزشی را انجام داده و از فواید آن بهره‌مند شوند. اگر فکر می‌کنید این حرکت برای شما کمی دشوار است با روزی 5 دقیقه آن را آغاز کنید و به تدریج زمان آن را زیاد کنید. به تازگی طناب‌های هوشمندی عرضه شده‌اند که قادر هستند هستند تعداد طناب زدنهای شما را بشمارند.

 

3- طناب زدن دارای فواید مختلفی است

طناب زدن فواید متعددی دارد به طور مثال با طناب بر روی قسمت‌های مختلف بدن خود کار می‌کنید. این حرکت دارای روش‌های مختلفی است که هر یک از این روش‌ها بر روی قسمت خاصی از بدن تمرکز می‌کند. با این حرکت همچنین تعادل و قدرت بدنی خود را نیز افزایش می‌دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیرژیم اینترنتیتماس با من