انتخاب باشگاه ورزشی مناسب برای افرادی که به زیبا شدن بدن خود اهمیت می‌دهند بسیار مهم است و جزو اولین اولویت‌ها محسوب می‌شود. انتخاب باشگاه ورزشی از این جهت از اهمیت بالایی برخوردار است که در دراز مدت بر نحوه‌ تمرینات فرد اثر می‌گذارد. باید باشگاهی را انتخاب کنید که با آن راحت باشید و تمرین کردن در هر جلسه در آن باشگاه ورزشی برای شما لذت بخش باشد.
در این مقاله سعی کرده‌ایم 10 نکته که باید در انتخاب باشگاه ورزشی به آن‌ها توجه کنید تا بتوانید انتخاب خوبی داشته باشید را برای شما فهرست کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

نکاتی برای انتخاب باشگاه ورزشی مناسب 1

۱- محل باشگاه ورزشی

محل باشگاه در هنگام انتخاب باشگاه ورزشی بسیار اهمیت دارد. باشگاهی انتخاب کنید که به شما دور نباشد و یا مسیر پر ترافیکی نداشته باشد. چرا که در این صورت احتمال دارد که به دلیل مشکلات راه جلسات تمرینی خود را نادیده بگیرید. بهتر است باشگاهی را انتخاب کنید که در مسیر راه محل کارتان قرار دارد و یا در نزدیکی محل سکونت شما است.

 

۲- هزینه‌ عضویت

هزینه‌ عضویت در باشگاه‌های ورزشی متفاوت است. مقدار شهریه‌ای که باشگاه‌ها در نظر می‌گیرند به عواملی از قبیل ویژگی‌های باشگاه ورزشی و یا تعداد جلساتی که فرد قصد دارد در آن تمرین کند بستگی دارد. اگر برایتان مباحث مالی اهمیت دارد بنابراین یک فاکتور کلیدی در انتخاب باشگاه ورزشی مناسب برای شما هزینه‌ عضویت باشگاه است. چند باشگاه ورزشی را در محله خود در نظر داشته باشید و بعد از مقایسه هزینه‌های عضویت آن‌ها مناسب‌ترین آن‌ها را انتخاب کنید.

 

۳- ساعت کار باشگاه

ساعت کار باشگاه هم از اهمیت بالایی برخوردار است. ساعت کار باشگاه باید طوری باشد که بیشترین زمان ممکن را فعال باشد تا قادر باشید جلسات تمرینی خود را به خوبی در برنامه‌ روزانه‌ خود بگنجانید. بهتر است همیشه ساعت کار و تاریخ‌هایی که تعطیل است را پیش از انتخاب باشگاه ورزشی خود بررسی کنید.

 

۴- تجهیزات باشگاه ورزشی

باید باشگاهی را انتخاب کنید که از تجهیزات آن به خوبی نگهداری شده و تمیز باشند. سری به باشگاه مورد نظر بزنید و تعداد ماشین‌ها، وزنه‌ها و تجهیزات تمرینات هوازی را بررسی کنید. به طور حتم در باشگاه ورزشی که دارای تجهیزات و ماشین‌های متنوعی باشد بهتر تمرین خواهید کرد.

 

۵- کلاس‌های آموزشی

یکی دیگر از گزینه‌هایی که بهتر است به آن توجه داشته باشید کلاس‌های آموزشی است. کلاس‌ها باید متنوع بوده و برای شما جذاب باشند. در مورد هزینه‌ اضافه هم سؤال کنید. این کلاس‌ها در برخی از باشگاه‌های ورزشی رایگان است و در برخی دیگر هزینه اضافی بابت آن دریافت می‌کنند.

نکاتی برای انتخاب باشگاه ورزشی مناسب 2

۶- محیط باشگاه ورزشی

باشگاه ورزشی هر فرد باید جایی باشد که در آن احساس راحتی و آسایش کند. به طور مثال نوع موسیقی که از باشگاه پخش می‌شود و یا محل قرار گرفتن تجهیزات در باشگاه بسیار حائز اهمیت می‌باشند. علاوه بر این‌ها شما باید با افرادی که همزمان با شما در آن باشگاه به تمرین می‌پردازند احساس راحتی کنید.

 

۷- خدمات اضافی

به خدمات اضافی باشگاه از قبیل محل نگهداری کودک، استخر، ماساژ، فیزیوتراپی و مشاوره‌ تغذیه دقت کنید. شاید هر یک از این خدمات که باشگاه به شما ارائه می‌دهد برای شما مفید باشد اما باید در عین حال حواستان به هزینه اضافه‌ این خدمات هم باشد.

 

۸- آموزش خصوصی

داشتن یک مربی قابل قبول از مهم‌ترین چیزهایی است که در انتخاب باشگاه ورزشی مناسب باید برای شما مهم باشد. برخی از باشگاه‌ها از مربیانی استفاده می‌کنند که فاقد گواهی مربی‌گری بوده و از این مربی‌ها بیشتر برای توانایی‌شان برای فروشندگی استفاده می‌شود! باید مطمئن شوید که با مربی تمرین خواهید کرد که واجد شرایط باشد تا برنامه تمرینی برای شما در نظر بگیرد که مختص خود شما باشد و شما از آسیب‌های احتمالی دور بمانید.

 

۹- پاکیزگی

پاکیزگی یک باشگاه ورزشی هم حائز اهمیت می‌باشد. به طور مثال اطمینان حاصل کنید در باشگاه ورزشی که در آن به تمرین می‌پردازید دستمال و بطری‌های ضدعفونی کننده‌ای وجود دارد تا بعد از هر بار که از تجهیزاتی استفاده کردید آن‌ها را تکیز کنید. از دیگر چیزهایی که باید بررسی شوند رختکن، سرویس‌های بهداشتی و حمام باشگاه است تا از تمیزی و پاکیزگی آن‌ها مطمئن شوید.

 

۱۰- کارکنان باشگاه ورزشی

افرادی که تازه به باشگاه می‌روند کارکنان باشگاه هستند که راه و چاه را به آن‌ها نشان خواهند داد. این کارکنان می‌توانند اشخاصی دوست‌داشتنی و یاری‌دهنده‌ باشند. اگر این کارکنان رفتاری خوب با اعضای باشگاه داشته باشند تجربه شرکت و تمرین در باشگاه را لذت‌بخش‌تر کرده و افراد به ادامه تمرینات به صورت منظم تشویق خواهند شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیرژیم اینترنتیتماس با من