4 اشتباه ورزشی که باعث آسیب دیدگی می‌شوند


تناسب اندام و رسیدن به یک وزن ایده‌آل رؤیای بسیاری از افراد است و این رؤیا به قدری برای برخی از افراد شیرین است که توقع دارند یک شبه ره صدساله را بپیمایند و در کاهش وزن و افزایش آمادگی جسمانی بسیار عجول هستند. همین باعث می‌شود که در هنگام ورزش کردن بیش از اندازه به خودشان فشار بیاورند و با انجام تعدادی اشتباه ورزشی به خود آسیب برسانند. این دسته از افراد باید بدانند که با انجام ورزش زیاد ممکن است آسیب‌های جدی به خودشان وارد کنند و منجر به سوزش عضلات شوند. در این مقاله به 4 اشتباه ورزشی که باعث آسیب دیدگی می‌شوند اشاره می‌کنیم تا افرادی که قصد ورزش کردن برای رسیدن به تناسب اندام دارند با مرتکب نشدن این اشتباهات باعث کاهش بروز آسیب دیدگی در خود شوند.

4 اشتباه ورزشی که باعث آسیب دیدگی می‌شوند

از این 4 اشتباه ورزشی اجتناب کنید:

 

1- انجام سریع ورزش شدید:

اگر بخواهید به طور اصولی ورزش کنید باید هر هفته میزان شدت فعالیت خود را از هفته پیش بیشتر کنید. این افزایش تدریجی فعالیت به این خاطر است که بدن شما زمان کافی برای ورزش و افزایش شدت آن داشته باشد. با پرورش آرام و تدریجی بدن موفقیت بیشتری در ورزش خواهید داشت. برخی روزها هم به بدن خود استراحت بدهید. این روش برای بدنتان مفید است.

 

2- توجه نکردن به بدن:

با توجه به این که در هنگام ورزش کردن به بدن فشار وارد می‌شود همه تصورشان این است که اگر در حین تمرین‌های ورزشی در بدن خود احساس درد کردند این امر عادی و طبیعی است. اما باید بگوییم که بدن با برخی از دردها در هنگام ورزش می‌خواهد پیامی را به شما برساند. اگر درد شدیدی در هنگام تمرینات و ورزش در بدن خود احساس می‌کنید به آن توجه کنید و آن را نادیده نگیرید. با نادیده گرفتن این علائم احتمال بروز آسیب دیدگی شدید در شما بیشتر می‌شود و به هدف ورزشی که برای خود تعیین کرده بودید نمی‌رسید.

 

3- وضعیت نامناسب بدن:

بدن در هنگام ورزش کردن باید در وضعیت مناسب قرار بگیرد. اگر وضعیت بدن در هنگام ورزش مناسب نباشد به مفاصل فشار وارد می‌شود. همچنین پاها نیز در برش وضعیت نامناسب بدن تحت فشار قرار می‌گیرند. حتی در هنگام شنا کردن نیز اگر بدن وضعیت مناسب نداشته باشد دست‌ها و شانه‌ها آسیب می‌بینند. چنانچه در حین ورزش دچار آسیب شدید، به وضعیت بدنی خود توجه کنید و اشکالات آن را برطرف نمایید.

 

4- کفش نامناسب:

اگر در حین انجام ورزش کفشی مناسب به پا داشته باشید تا حدود زیادی از آسیب رسیدن به بدنتان جلوگیری خواهید کرد. انتخاب کفش مناسب برای ورزش بسیار مهم است. باید کفشی را به پا کنید که پاهای شما بتواند درست فعالیت داشته باشد. انتخاب کفش مناسب به رشته ورزشی هر فرد بستگی دارد و متفاوت است اما ویژگی مشترک کفش‌های مناسب این است که در آن احساس راحتی کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیرژیم اینترنتیتماس با من