ماساژ صورت را در برنامه هفتگی خود بگنجانید.اکثر خانم‌ها برای تمیز نگه داشتن پوست خود تا جای ممکن دست‌ها و انگشتان خود را از صورت دور نگه می‌دارند. برای پاک کردن صورت خود نیز از دستمال‌های پاک کننده آرایش و یا پنبه و برس‌های اسکراب استفاده می‌کنند.اما این روش مراقبت اشکالاتی هم دارد. دستان ما یکی از ابزارهایی است که نقشی قوی و مؤثر در مراقبت از پوست دارند. از این رو ماساژ صورت و حرکات آرام و هماهنگی که با انگشتان بر روی پوست صورت خود انجام می‌دهیم می‌تواند در سلامت پوست مؤثر باشند. داشتن یک رژیم غذایی مناسب نیز می تواند سلامت پوست موثر باشد.

ماساژ صورت

فواید ماساژ صورت 

اگر می‌خواهید از فواید ماساژ صورت بدانید باید بگوییم که ماساژ صورت باعث کاهش فشارهای اطراف فک می‌شود. علاوه بر این باعث افزایش گردش خون شده و ماهیچه‌ها را تحریک می‌کند. با تحریک ماهیچه‌ها پوست صورت سفت شده و با کمک به جریان لنفاوی باعث می‌شود سرم‌ها و کرم‌ها عمیق‌تر جذب پوست شوند. می‌بینید که ماساژ صورت چه اندازه به سلامت پوست شما کمک می‌کند.

ماساژ صورت نه تنها برای پوست صورت بلکه برای کل بدن هم می‌تواند مفید باشد. چراکه صورت دارای صدها نقطه فشار است که هر یک از این‌ها با بخش خاصی از بدن در ارتباط است. با ماساژ صرتتان بدن شما در حالت تعادل قرار می‌گیرد و بیماری‌ها از آن دور می‌شوند.

تسکین دردهای ناحیه صورت

کاهش چین و چروک

کاهش استرس 

چگونگی انجام ماساژ صورت

ماساژ صورت خیلی کار سختی نیست و خودتان هم می‌توانید در منزل آن را انجام دهید. با تهیه یک روغن ارگانیک یا سرم روغنی دست به کار شوید. اما پیش از اینکه ماساژ صورت خود را شروع کنید رعایت چند نکته ضروری است:

  • برای این کار باید دست‌های شما گرم باشند.
  • فشارهایی که به صورت خود وارد می‌کنید باید ملایم باشد.
  • تماس‌ها باید مداوم، نرم و روان باشند.
  • انگشت‌ها به هیچ عنوان نباید پوست صورت شما را بکشند.
  • پیش از اینکه ماساژ صورت را آغاز کنید باید دست‌ها و صورت خود را کاملا تمیز کنید.

مرحله اول ماساژ صورت

1- پوست صورت را باید با ملایمت لمس کنید و در هنگام لمس آن باید مراقب باشید. در صورت داشتن مشکل پوستی خاص آن را در هنگام ماساژ صورت در نظر بگیرید.

مرحله دوم

2- همه 10 انگشت خود را بالای پیشانی قرار داده و آن‌ها را به آرامی و با ملایمت به سمت بالا بکشید. این حرکت باید 5 مرتبه تکرار شود.

ماساژ صورت اصولی

مرحله سوم

3- لبه داخلی ابروهای خود را به آرامی و با انگشت اشاره و شست نیشگون بگیرید. 4 مرتبه نیشگون بگیرید و همزمان انگشت‌ها را روی ابرو به سمت لبه خارجی ابرو حرکت دهید. این کار باید 5 بار تکرار شود. جالب است که بدانید اگر سر درد داشته باشید این ماساژ سردرد شما را تسکین می‌دهد.

ماساژ جوانی صورت چگونه است

مرحله چهارم

4- در مرحله بعدی انگشت اشاره و انگشت میانی خود را بر روی گیجگاه قرار داده و بعد از اینکه چند ثانیه ماساژ دادید انگشت‌های خود را زیر چشم‌ها به سمت پل بینی سر دهید و سپس آن‌ها را طبق تصویر زیر از گوشه داخلی چشم به سمت ابروها بکشید تا به شکل بیضی در بیاید. همین حرکت را 5 بار تکرار کنید و یادتان باشد که حرکات باید مداوم باشد و در بین حرکات توقف نکنید.

جوانی و درخشانی پوست صورت با ماساژ

مرحله پنجم

5- بعد از اینکه ماساژ قبلی تمام شد انگشتان خود را با ملایمت به سمت پایین صورت و گردن خود بکشید. با این حرکت جریان‌های راکد حرکت می‌کنند و به درناژ لنفاوی کمک می‌کند. دقت کنید که اگر زیر چشم‌هایتان مایع جمع شده باشد این ماساژ بسیار برای مشا مؤثر خواهد بود.

آموزش تصویری ماساژ صورت

مرحله ششم

6- در مرحله بعد سر انگشت اشاره و انگشت انگشتری خود را در زیر گوش‌ها قرار دهید و با حرکات مدور به آرامی استخوان فک خود را به سمت چانه ماساژ دهید. این حرکت را تا زمانی ادامه دهید که چانه احساس آرامش کند.

آموزش ماساژ زیبایی پوست

مرحله هفتم

7- در این مرحله انگشت اشاره و انگشت میانی دست چپ خود را کمی از هم فاصله بدهید و سپس انگشت اشاره را بالای لب‌ها و انگشت میانی خود را زیر لب‌ها قرار دهید. حالا انگشت‌های خود را آرام به سمت گوش‌ها کشیده و این حرکت را 5 بار تکرار کنید. همین حرکت را با دست راست نیز انجام دهید و 5 بار تکرار کنید.

زیبایی پوست

مرحله هشتم

8- حالا کف دست‌های چپ خود را بر روی سینه قرار داده و سپس آن را به سمت گردن و چانه بالا بکشید و 5 مرتبه تکرار کنید. همین حرکت را با دست راست خود 5 بار تکرار کنید.

رفع خستگی با ماساژ صورت

مرحله نهم

9- نوبت به ماساژ جمجمه است. مقدار فشاری که در این مرحله به جمجمه خود وارد می‌کنید بستگی به خود شما دارد. فشارهای شما در این مرحله می‌توانند عمیق باشند. نترسید! فقط یادتان باشد وقتی سر خود را ماساژ می‌دهید تمرکزتان باید روی قسمت‌های پشت سر و جلوی سر همانجایی که موهایتان روییده‌اند باد و ماساژهای شما باید به صورت حرکات دایره‌وار باشد. با ماساژ سر باعث افزایش جریان خون شده و باعث می‌شوند موهایتان سریع‌تر رشد کنند.

درمان چین و چروک با ماساژ صورت

مرحله دهم ماساژ صورت

10- ماساژ خود را با قرار دادن دست‌ها دور صورت خود و کشیدن چند نفس عمیق و آرام تمام کنید. هر بار که نفس خود را به بیرون می‌دهید همراه آن همه منفی‌ها را هم بیرون بدهید و با این کار احساس آرامش کنید.

فواید ماساژ صورت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیرژیم اینترنتیتماس با من